Komentáre, informácie, kritiky

Jozef Banáš boduje aj v zahraničí

on . Posted in Komentáre, informácie, kritiky

Spisovateľ Jozef Banáš získal iba pred niekoľkými dňami Zlatú a Platinovú knihu za svoje romány Zastavte Dubčeka! a Kód 9. Jeho príbehy však môžu osloviť čitateľov aj v Českej republike.

Vydavateľstvo Euromedia uviedlo na tamojší trh román Kód 9 v preklade Petra Mikeša. Informovala PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková. Po bestselleroch Zastavte Dubčeka! (ČR) a Zóna nadšenia (Strefa entuzjazma, Poľsko) je Kód 9 v tomto roku tretia Banášova kniha publikovaná v zahraničí.

O svojich knihách diskutoval ich autor v tomto roku v 14 krajinách Európy a Ázie, okrem iných v prestížnom Paulskirche vo Frankfurte a v zámku Marienburg v Monheime. Jozef Banáš prednášal na univerzitách v Zürichu, Haagu, Nikózii, v Diplomatickej akadémii vo Viedni, v Spoločnosti pre zahraničnú politiku v Kodani, v Paríži, Dillí, Budapešti, Belehrade, Prahe, Varšave a v Užhorode.

"Mimoriadne úspešný rok kmeňového autora Ikaru zavŕšil jeho doposiaľ najväčší medzinárodný úspech - účasť vo finále nemeckej literárnej ceny Johanna Gottfrieda Seumeho s románom Zóna nadšenia (Jubelzone), ktorú vyhlásili začiatkom decembra v meste Grimma," dodala.

Zdroj: TASR
Napísal Europrofit8
21.12.2011

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk