Komentáre, informácie, kritiky

Cassovia

on . Posted in Komentáre, informácie, kritiky

Štvoricu spisovateľov: Andreu Coddington, Jozefa Banáša, Jozefa Kariku a Rasťa Pišku spája okrem iného vydavateľstvo IKAR i vďaka nemu sa s týmito autormi môžeme stretnúť 1. decembra v troch košických kníhkupectvách Panta Rhei na autogramiáde. O 15.00 hodine v Auparku na Námestí osloboditeľov, o 16.00 h – v Paláci kníh na Hlavnej 72 a o 17.00 h – v kníhkupectve v nákupnom centre Optima na Moldavskej.

Jozef Banáš, prozaik, dramatik a diplomat po čiateľsky úspešných tituloch Idioti v politike, Zóna nadšenia, Zastavte Dubčeka!, Kód 9, vyšiela autorovi v októbri Sezóna potkanov, kde odhaľuje špinavé a šokujúce zákulisie nielen v politike. Nepriateľ štátu je najnovšia kniha spisovateľa Jozefa Kariku. Je to znovu kniha o nebezpečných témach - voľné pokračovanie románov V tieni mafie a Čas dravcov! Rasťo Piško ponúkne svoju knihu Bohémska kolonáda, ktorá voľne nadväzuje na jeho vlaňajší debut Hačava. A. Coddington predstaví Košičanom knihu Cudzia krv.

Sezóna potkanov, Cudzia krv, Nepriateľ štátu a Bohémska kolonáda sú názvy najnovších literárnych diel v súčasnosti jednych z najúspešnejších autorov vydavateľstva Ikar: Jozefa Banáša, Andrey Coddington, Jozefa Kariku a Rasťa Piška.Traja z vyššie spomínaných spisovateľov sú nominovaní na ocenenie Zlatá, resp. Platinová kniha 2011 za predaj viac než 15 resp. 25 tisíc výtlačkov, čo im prináša prívlastok autor/ka bestsellerov.

Pár slov o autoroch:
Jozef Banáš - SEZÓNA POTKANOV
Po mimoriadne úspešných tituloch Idioti v politike, Zóna nadšenia, Zastavte Dubčeka!, Kód 9, vyšiel Jozefovi Banášovi v októbri strhujúci príbeh Sezóna potkanov. Ide v ňom o šokujúce odhalenie špinavostí nielen v politike.

Samotný autor o Sezóne potkanov napísal: „Nikto nemá právo súdiť svojho blížneho, kým nekráčal v jeho šľapajách. Ani spisovateľ. Ten však má právo, priam povinnosť, pravdu, pokiaľ ju vie, vyrozprávať. Aby sa nezabudlo. Aby o niekoľko rokov neboli slušnými niekdajší podvodníci, a z niekdajších slušných urobia podvodníkov. Preto som napísal túto knihu. Je rekonštrukciou príbehov, ktoré sa stali, a napísaná podľa hrdinov, ktorí naozaj žili, ba niektorí žijú podnes. Hrdinov skutočných a oneskorených.“

Jozef Banáš vyštudoval zahraničný obchod na VŠE v Bratislave, bol topmanažérom, diplomatom a politikom – poslancom NR SR, PZ Rady Európy a ako prvý Slovák v histórii viceprezidentom Parlamentného zhromaždenia NATO. Doteraz napísal päť päť kníh: Idioti v politike (2007, vyšlo v štyroch vydaniach), Zóna nadšenia (2008, kniha roka 2008 v ankete čitateľov Knižná revue), Zastavte Dubčeka! (2009, výročná cena SC PEN), Kód 9 (2010), Sezóna potkanov (2011). Za román Zastavte Dubčeka! je Jozef Banáš nominovaný na ocenenie Zlatá kniha, za román Kód 9 na Platinovú knihu.

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk