Skvelé východoslovenské turné

on . Posted in Absolvované besedy

„Rád sa na besedách, ale i mimo nich stretávam s ľuďmi a debatujem nielen o knihách,“ hovorí Jozef Banáš a pokračuje:

Tie východoslovenské však majú spontánnejšiu atmosféru danú azda aj tým, že na „ďaleký“ východ chodia spisovatelia z Bratislavy zriedkavejšie.

Tentoraz sa k besedám pridala aj milá udalosť v Rakovci neďaleko Michaloviec, kde som mal česť spolu s pani riaditeľkou základnej školy Jarmilou Lehotayovou otvoriť prekrásne zrekonštruovanú školskú a zároveň obecnú knižnicu.

Jozef Banáš besedoval s čitateľmi v Kysuckej knižnici

on . Posted in Absolvované besedy

Dňa 16. decembra sa v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci uskutočnila diskusia s Jozefom Banášom, s významným spisovateľom a rétorom.

Jozef Banáš prišiel na Kysuce, odkiaľ pochádzajú jeho korene, odprezentovať svoju najnovšiu knihu „Dementi“. Úspešný spisovateľ porozprával poslucháčom niečo o svojom pôsobení v politike, o tom ako vznikla jeho najnovšia kniha a s ňou aj úzko spojené zážitky. Kniha „Dementi“ je určená všetkým ľuďom, ktorí sa dokážu na seba a svoje okolie pozrieť kriticky, ale zároveň s nadhľadom, pretože je viac než pravdepodobné, že sa v knihe nájdu tiež. Diskusia sa niesla v príjemnej a zábavnej atmosfére, poslucháči si prišli na svoje.

Takmer zázraky v Čadci a v Jure

on . Posted in Absolvované besedy

V decembri som absolvoval dve posledné besedy v tomto roku a musím povedať, že obe stáli za to.
V Čadci som bol milo prekvapený, že napriek nepríjemnej poľadovici prišlo do prekrásne vynovenej Kysuckej knižnice bezmála päť desiatok záujemkýň a záujemcov...
...a rovnako vo vínnom klube Kamenný dvor u Lenky a Mirka Miklovičovcov ľudia neodchádzali, naopak pribúdali, až sa minuli stoličky a viacerí stáli.

Jozef Banáš besedoval v Dillí. Viete, o čom?

on . Posted in Absolvované besedy

Veľvyslanectvo SR v Dillí pri príležitosti 25. výročia pádu komunizmu v Československu usporiadalo v uplynulú nedeľu 20. júla literárny večer so spisovateľom Jozefom Banášom. Veľvyslanec Žigmund Bertók v rámci kultúrnej prezentácie predsedníctva SR vo V4 v úvodnom slove priblížil udalosti „Nežnej revolúcie“.

Nezabudnuteľná akcia na Starej Turej

on . Posted in Absolvované besedy

Koncom júna bol Jozef Banáš na besede v Starej Turej, v Podjavorinskom kraji, ktorá má svoje miesto aj v jeho románe Zóna nadšenia.  „Môžeme povedať, že bola z toho akcia, na ktorú budeme spomínať ešte veľmi dlho. Ďakujeme, že ste boli s nami,“ odkazuje Romana Sadloňová z ABCknihy, ktoré besedu organizovali.

„Romanka, veľká vďaka,  aj ja som sa na Starej Turej – jednom z  kľúčových miest románu Zóna  nadšenia - cítil výborne. Pozdravujem všetkých,“ kontroval  Jozef Banáš.

Pre tých, ktorí neboli, prinášame aspoň malú ochutnávku vo forme fotiek.

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk