Platinová kniha pre Jozefa Banáša

on . Posted in Slovenské informácie

Jozef Banáš s Platinovou knihouV stredu večer (13.2.2013) sa v bratislavskom hoteli Carlton rozdávali Zlaté a Platinové knihy za najlepšie predaje v roku 2012, a tiež cena literárnej kritiky Zlaté pero. Ceny odovzdávali herecké kolegyne Marta Sládečková a Zuzana Tlučková, večerom sprevádzala moderátorka Katka Brychtová. A jedným z ocenených bol Jozef Banáš, ktorý si prevzal Platinovú knihu za Sezónu potkanov

Najúspešnejšími autormi vydavateľstva Ikar sa okrem Jozefa Banáša stali aj  Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Karika, Kamil Peteraj a Jozef Pavlovič.

Posledná nevera

Posledná nevera (2012)

Milé čitateľky, čitatelia, s bázňou a dôverou vám predkladám výber zo svojich poviedok. Zostavil som ho z niekoľkých starších – počnúc poviedkou Suliko, ktorú som napísal v roku 1984, ale publikujem ju až v tejto knihe, pokračujúc poviedkami Mimoriadny rýchlik, Busta, Zájdeme spolu na Podzávoz, Posledná nevera, Dávno som sa tak nezasmial a Srdce v podmienke.

Viac informácií o knihe...

Odporúčam

on . Posted in Slovenské informácie

Dan Brown. Dalajláma XIV. Joy Fieldingová. Paul Hoffman...

Jozef Banáš je čoraz žiadanejší aj v zahraničí. Stále nové preklady, cesty po svete a záujem zahraničných agentov.
Aj preto má Jozef Banáš novú anglickú verziu stránky, takže dve jazykové verzie na jeho aktuálnej stránke sa presúvajú sem na

www.jozefbanas.com

Anglický FB nájdete tu: www.facebook.com/banas.writer

 


Odporúčam stránku Márie Mirjam, obľubujem ju nielen preto, že sa v nej predstavuje moja staršia dcéra, ale najmä pre jej obsah. Ponúka Tarotový couching a relaxačnú terapiu Access Bars, ktorá harmonizuje a regeneruje telo i myseľ - aj veľké zmeny môžu začať jemným dotykom.

Tarot je zrkadlom našich duší. Otvára cestu k nášmu skutočnému Ja. Naše pocity nie sú určované ani tak reálnymi udalosťami, ako skôr významom, ktorý im pripisujeme.

Pomocou výkladu tarotových kariet dokážeme získať nadhľad a odstup, lepšie pochopiť danú životnú situáciu, rozhodovať sa, zaujímať vhodné postoje, alebo si ujasniť vzťahy s ostatnými ľuďmi. Tarot predstavuje účinný prostriedok pre rozvoj osobnosti a môže nám byť neoceniteľným sprievodcom pri objavovaní vlastného Ja.

Vrelo odporúčam každej a každému hľadajúcemu.

 


 

 Odporúčam stránku Mária Banášová a jej hlinený úsmev. 

Mária robí nádherné hlinené plastiky, ktoré potešia, neraz pobavia a pomôžu povzniesť sa nad problémy s úsmevom a dobrou náladou. 
"Urobte si pohodlie. Prestaňte sa mračiť, pretože v mojom ateliéri je úsmev takmer povinný. A to napriek skutočnosti, že život keramika nie je žiadna zábava. Ale tak by si vzdychol pravdepodobne každý," vyzýva na svojej stránke Mária Banášová.

Nikto menší ako svetoznámy dramatik Friedrich Dürrenmat povedal, že najvážnejšie veci života sa dajú najlepšie vyjadriť humorom. Ibaže spisovateľ, či dramatik môže to, čo cíti, vyjadriť prekrásnymi slovami, alebo brilantnými dialógmi. Výtvarník však musí všetko koncentrovať do jediného okamihu, gesta, výrazu. "U mňa by som doplnila – do jediného úsmevu, ale na tvári pozorovateľa," dodáva Mária Banášová.

Pozrite si jej stránku, najbližšie výstavy, ale aj online katalóg. Viac na www.mariabanasova.sk.

 


 

Priaznivcom tarotu odporúčam knihu od svetovo uznávanej americkej kartárky Mary K. Greerovej 21 způsobů výkladu tarotové karty.

Je koncipovaná ako učebnica a referenčná kniha zároveň. Čitateľa sprevádza krok za krokom a postupne ho zoznamuje s rôznymi tvorivými a interaktívnymi technikami, ktoré ho dovedú k jeho vlastným významom tarotových kariet.
Mary nepredkladá hotové interpretácie, ale vytvára rámec, v ktorom každý môže objavovať osobné posolstvá ukryté v kartách.
Či už s tarotom pracujete dlhé roky, alebo sa s ním len zoznamujete, túto knihu určite oceníte.

 


 

ÚTULKOVO – nová relácia pre všetkých, ktorí majú radi zvieratá.

Áno, aj na štvornohých miláčikov by sme mali myslieť a nezabúdať, že potrebujú neraz našu pomoc a lásku.
Televízia TERAZ.TV prináša reláciu ÚTULKOVO pre všetkých, ktorí zachraňujú útulkáčov, prípadne uvažujú, že by si psa alebo mačku z útulku adoptovali. Každý pondelok prináša televízia  príbehy tých, ktorí vymenili ulicu a útulok za plnohodnotný domov.

Vďaka ÚTULKOVU spoznáte osudy psov a mačiek, ktorým sa život zmenil na nepoznanie. A samozrejme aj ich majiteľov, ktorí si život bez svojho štvornohého miláčika už nevedia predstaviť. Zoznámite sa aj s prácou mnohých dobrovoľníkov, ktorí zvieracím bezdomovcom zachraňujú životy.

Pozrite si napríklad toto video:


Odporúčam stránku Jozefa Kariku www.karika.sk , jedného z najtalentovanejších súčasných slovenských spisovateľov. Je odvážny a na svoj vek prekvapujúco skúsený, ak nechcem povedať múdry. Od jeho "Mágie peňazí" až po politické trilery, všetko pútavé a múdre čítanie.


 

Ďalšie aktivity

on . Posted in Slovenské informácie

Šport

Jozef BanášPre niekdajšieho vrcholového športovca – volejbal Slovan Bratislava a Vysoká škola ekonomická Bratislava je šport takmer samozrejmou súčasťou života. Keďže k športu má rovnako kladný vzťah aj manželka Mária – niekdajšia gymnastka a obe dcéry, je naša rodina športovo založená. Pokiaľ som v Bratislave, zúčastňujem sa tradičného národného behu Devín – Bratislava (11,6 km).

Moje účasti:
1996 – čas 1:00:33
1999 -  čas 1:03:19
2004 -  čas 1:17:29
2005 -  čas 1:02:49
2008 -  čas 1:06:22
2009 -  čas 1:05:59
2010 -  čas 1:07:06
2011 -  čas 1:05:11
2012 - čas 1:07:57
2014 - čas 1:10:18
2015 - čas 1:15:52

Glosátor

Jozef Banáš pravidelne glosuje spoločenské udalosti na stránkach:

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk