V Prahe uviedli českú verziu Jsem Baťa, dokážu to!

on . Posted in Zaujímavosti

Prekvapenie v Prahe.
Predslov do románu „Jsem Baťa, dokážu to!“ napísal prezident Českej republiky Miloš Zeman
 
Vážení priatelia,
predvčerom sa mi v Prahe dostalo veľkej cti, keď môj najnovší motivačný román „Som Baťa, dokážem to!“ uviedol do života predseda vlády Českej republiky Andrej Babiš, spolu s novinárom a vysokoškolským pedagógom Petrom Žantovským a významným českým ekonómom, zlínskym rodákom, docentom Miroslavom Ševčíkom.
Najväčšie prekvapenie ma však čakalo keď som knihu otvoril a na prvej strane svietila prezidentská štandarda Českej republiky a pod ňou predslov prezidenta Miloša Zemana. Jedno z najväčších českých vydavateľstiev Olympia Praha, v ktorom kniha vyšla, stihla ešte dať prečítať knihu pánovi prezidentovi pred jeho zdravotnými problémami.
 
Osobnú účasť premiéra Babiša som si cenil o to viac, že v ten istý deň sa vrátil zo summitu OSN v Glasgowe, kde okrem iného predniesol vynikajúci, ostro kritický prejav, o ktorých sa naše médiá nezmienili. Je mi ľúto ľudí, ktorí okiadzajú tohto muža, asi si neuvedomujú, že pán Babiš je jediným Slovákom, ktorému sa podaril husársky kúsok – stal sa premiérom inej krajiny, čo je v histórii svetovej politiky výnimočné. Keby sa proti nemu neboli spojili piati podporovaní kompletným českým mainstreamom, vyhrá aj ostatné voľby. Možno ste si všimli, že kauza Panama papers, ktorá výdatne prispela k jeho prehre, na druhý deň po voľbách už nikoho nezaujímala.
 
Rovnako považujem prezidenta Zemana za jedného z najsebavedomejších súčasných štátnikov a môj bonmot spred asi troch rokov trvá: „Prezident Zeman by aj v prípade totálnej opitosti mal viac rozumu ako celá pražská kaviareň v prípade totálnej triezvosti.“
Želám prezidentovi Zemanovi skoré uzdravenie. Rád uvádzam, že tento preklad je v českej republike už mojim ôsmym a celkovo je to už moja dvadsiata deviata kniha preložená do cudzieho jazyka.
Teším sa, že i touto troškou prispievam k propagácii slovenskej kultúry v zahraničí. Viac o mojich spisovateľských aktivitách budem hovoriť dnes o 17,00 v relácii Ars Litera na rádiu Devín.
 
S premiérom Andrejom Babišom a majiteľom holdingu Our Media Michalom Voráčkom. 
 
 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk