Jozef Banáš ako živá socha: "Povzbudil ma aj sám Štefánik :)"

on . Posted in Zaujímavosti

 

Tak som sa zúčastnil na mimoriadne zaujímavom festivale "Živé sochy" v Spišskej Novej Vsi.
Toto mesto sa už stáva slovenskou jedničkou v organizovaní atraktívnych podujatí nielen pre Spišiakov, ale i pre mnohých turistov, ktorí Spiš navštevujú.

Táto skvelá akcia, ktorej otcom je Rado Michalov - precestoval so živými sochami bezmála celý svet - prilákala do srdca Spiša tisíce ľudí. Bolo pre mňa veľkou cťou, že som bol hlavnou postavou festivalu, ktorého nosnou témou bol Milan Rastislav Štefánik.

Jeho matka pani Albertína prežila posledný rok svojho života u generálovho brata Ladislava, ktorý pôsobil v Spišskej Novej Vsi ako notár. Milanova matka skonala v dome na Letnej ulici 64 7. júna 1928. O to viac mi bolo cťou byť súčasťou spomienky na Štefánika v tomto meste.

Napriek vysokým teplotám bol môj hodinový pobyt v "mundúre" nepriedyšne pomaľovanom celkom príjemný. Mal som veľkú radosť zo záujmu o knihu "Prebijem sa!", ktorú ľudia húfne prinášali na podpis. Potešil som sa, že ma v mojom sedení na lavičke povzbudil aj sám generál Štefánik:)

Ďakujem pánovi primátorovi Bečarikovi, pánovi viceprimátorovi Volnému a najmä Radovi Mihalovovi a jeho skvelému organizačnému týmu.
Všetkých v Spišskej srdečne pozdravujem, Jožo Banáš

S generálom Štefánikom.

 

Hodinové fotografovanie na slnku.

 

Spišská Nová Ves - pred bilbordom so sebou samým - dosť zvláštny pocit...

 

Tisíce návštevníkov vytvorili úžasnú atmosféru. 

 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk