Megabesedové turné sa začalo 3. 10. 2018 na Košariskách a skončilo sa 1. 6. 2019 v Ivanke pri Dunaji

on . Posted in Zaujímavosti

Tak som to v zdraví absolvoval. 
Rovných deväťdesiat besied a prednášok s románom „Prebijem sa! Štefánik“ som začal na druhý deň po bratislavskom uvedení románu na trh rovno v Štefánikovom rodisku na Košariskách 3. októbra 2018.
Prečítajte si pár postrehov, moje poďakovanie a najmä - pozrite si nižšie fotografie z mnohých miest, kde som bol a cítil som sa s vami úžasne.

Takže začali to Košariská – dve besedy, Bratislava – tam bolo sedem besied, ďalej Partizánske, Senec, Horná Potôň, Sliač, Kežmarok, Spišská Nová Ves - dve besedy, Poprad – dve besedy, Poniky, Banská Bystrica, Dolný Kubín, Nižná na Orave, Piešťany, Liptovský Mikuláš, Michalovce - tri besedy, Bajany, Pinkovce, Dudince, Šahy, Brezová pod Bradlom, Trenčín – tri besedy...

...a to sa ešte nekončí výpočet :-)

Pokračovali Stará Ľubovňa, Bardejov, Prešov – tri besedy, Lipany – dve besedy, Sabinov, Žiar nad Hronom, Lučenec – dve besedy, Revúca, Rožňava, Svätý Jur, Topoľčany, Třinec, Košice, Praha, Kráľ, Rimavská sobota, Fiľakovo, Veľký Krtíš – dve besedy, Čadca, Humenné – dve besedy, Snina – dve besedy, Nové Zámky, Nitra – dve besedy, Senica, Belá, Dubová, Sereď, Nové Mesto nad Váhom – tri besedy, Ľubietová, Brezno – dve besedy, Trnava, Myjava, Praha, Dubnica nad Váhom, Kokava nad Rimavicou – dve besedy, Hriňová, Poltár, Topoľčany, Trenčianske Teplice, Zemianske Kostoľany, Vranov, Soľ, Ivanka pri Dunaji – ukončenie turné 1. júna 2019. 

Najazdil som asi 30. 000 kilometrov a pri priemernej návštevnosti besied 50 návštevníkov som sa stretol asi so 4.500 čitateľkami a čitateľmi. Priznám sa, že ak som v tých dňoch niečo nemohol vidieť, bol to volant mojej škodovky.

Ale nadšenie a záujem, ktoré panovali na besedách, mi dodávali energiu, ba dokonca, čím bolo tých kilometrov viac, moja energia rástla podobne ako Štefánikova. Tešil som sa na vás na besedách v obciach, ktorých sa zúčastnilo tridsať ľudí až po besedy v domoch kultúry v Myjave, Senici, Novom meste nad Váhom, Zemianskych Kostoľanoch, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne, Ľubietovej či Pinkovciach, ktorých sa zúčastnilo od sto do dvesto záujemcov.

Chcem i touto cestou vyjadriť vďaku všetkých dámam a pánom, ktorí toto megaturné organizačne pripravili. Od zaistenia propagácie, medializácie až po ubytovanie a stravovanie. 

Zhodou okolností som turné začal v Štefánikovom rodisku na Košariskách a ukončil som ho v obci, kde svoju životnú púť ukončil – v Ivanke pri Dunaji. Verte mi, že to takto vyšlo úplnou náhodou. Alebo, že by to až taká náhoda nebola...?

Ďakujem vám všetkým a teším sa na ďalšie stretnutia. Pre pripomenutie aj zopár fotografií.

S úctou Jožo Banáš

 

Atmosféra v Pinkovciach bola skvelá.

 

 

 

Autogramiáda v Nižnej

 

 

Beseda v Bardejove

 

Beseda v Dolnom Kubíne

 

Beseda v Lučenci

 

Beseda v Novom Meste nad Váhom

 

Beseda v Nových Zámkoch

 

Beseda UMB Banská Bystrica

 

Beseda vo Veľkom Krtíši

 

Beseda v Kostoľanoch

 

Beseda v Piešťanoch

 

 

Beseda - Spišská Nová ves

 

 

Beseda v Tatranskej galérii, Poprad

 

Beseda v Snine

 

Beseda v Šahách

 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk