Politika, sex a „ALKO IPV 1100 INOX“

on . Posted in Zaujímavosti

Čestný politik je niečo také nepredstaviteľné ako čestný lupič.
Henry Louis Mencken

Politika sa v mnohom podobá sexu. Predovšetkým v tom, že na obe tieto aktivity sa dá často myslieť. Pri pomyslení na sex či politiku sa dajú robiť rôzne užitočné veci.

Osobne pri myslení na politiku najradšej čerpám žumpu. Kalovým čerpadlom ALKO IPV 1100 INOX. Prišiel som na to, že na rozdiel od hroznového muštu, v ktorom sa najhustejší kal usadzuje na dne, v žumpe je to naopak. Čím idete vyššie, tým väčšie kusy nachádzate. Najväčšie sú pekne vzájomne pospájané a spečené celkom navrchu. Vôbec im neprekáža, že sú z rôznych zadkov.
Keď je ich v žumpe priveľa a hrozí, že začnú pretekať von, spustíte na dno kalové čerpadlo a vyčistíte ju. Ibaže zákon žumpy spočíva v tom, že nech čistíte akokoľvek, vyťaháte iba riedke...

Najväčšie kalibre vytvoria na povrchu pevnú solidárnu škrupinu a s klesajúcou hladinou klesajú aj ony. Pokles na dno ich vzájomnú solidaritu upevní. Len keď sú na dne, pochopia, ako veľmi sa potrebujú. Môžete na ne striekať vodu pod vysokým tlakom, ale solidárnu škrupinu hustého nerozbijete.

Prvý zákon žumpy teda znie: „Najväčšie kalibre sú hore.“

Druhý zákon žumpy: „Čím je špina v žumpe dlhšie, tým je odolnejšia a solidárnejšia.“ Skutočnosť, že najväčšia špina je hore, nevylučuje, že riadna špina sa nenachádza aj na nižších úrovniach. Znalci žúmp si určite všimli, že ak do žumpy nalejú čistú vodu, bude to stále len žumpa. A naopak, ak do čistej vody nalejete výkaly, zasa to bude len žumpa.

Tretí zákon žumpy teda znie: „Žumpa je žumpa.“

A pridáme hneď štvrtý zákon: „Žumpa smrdí.“
Keďže sa väčšina tvári, že jej to neprekáža, dá sa s tým žiť.Na margo obhajoby žumpy uvádzam, že aj parfum síce vonia, ale to neznamená, že je dobrý na hnojenie.

Dúfam, že adepti politickej kariéry sa po prečítaní prvých riadkov nedajú odradiť. Pretože ako baník riskuje astmu, rybár reumu, psychiater mentálne narušenie, lekár či sestrička pri röntgene rakovinu, diplomat v rovníkovej Afrike maláriu, pracovník s cementom tuberkulózu, tenista tenisový lakeť, člen heavymetalovej skupiny hluchotu, riskuje politik degeneratívne ohnutie chrbtice. Je to však choroba liečiteľná.

 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk