Jozef Banáš uviedol román Zóna nadšenia na turecký trh

on . Posted in Zaujímavosti

Uvedenie knihy na turecký trh sa uskutočnilo 15. februára v Ankare v slávnom Ankara Palast - sídle niekdajšieho prezidenta Mustafu Kemala Atatürka.

Jozef Banáš tak dosiahol ďalší medzinárodný úspech. Jeho román Zóna nadšenia, popisujúci dramatické udalosti v strednej Európe v období rokov 1968 až 2008, vydalo jedno z piatich najväčších vydavateľstiev krajiny Destek Istanbul pod názvom Za oponou (Perde Arkasi). 

"Prezentácia bola súčasťou osláv 25. výročia naviazania diplomatických vzťahov medzi Tureckom a Slovenskom," povedal Jozef Banáš. Jeho knihu, ktorú preložil významný diplomat a prekladateľ Umut Arik, uviedla do života veľvyslankyňa Slovenskej republiky Anna Tureničová za prítomnosti diplomatov, politikov, novinárov a predstaviteľov kultúry.

Turecko je po Česku, Nemecku, Poľsku, Maďarsku, Rusku, Ukrajine, Bulharsku, Sýrii a Indii desiatou krajinou, v ktorej tento najprekladanejší slovenský román vyšiel.
Banáš absolvoval v Turecku aj dve prednášky. Prijal pozvanie profesora Kudreta Bülbüla, dekana Fakulty politických vied Univerzity Beyazita Yildirima v Ankare, kde stretol so študentmi v poldruhahodinovej diskusii. Podobne mal bestsellerový slovenský autor prednášku na pozvanie profesora Ali Arguna Karacabeya na Univerzite Altinbas v Istanbule.

"Vystúpenia a následné debaty so študentmi sa viedli v angličtine a bol som prekvapený záujmom študentov ako o našu históriu, tak aj súčasnosť. Debatovali sme aj témy EÚ, utečenci a bolo to veľmi živé," dodáva Jozef Banáš.

Foto: Jozef Banáš, Zdroj TASR, Elena Zúborová

Hrdý Jozef Banáš s novou knihou. 

 

Veľvyslanec Umut Arik s manželkou.

 

 

So študentkami v Istanbule.

 

Recepcia v Ankara palaste.

 

V poličke kníhkupectva v Istanbule.

 

Pred portrétom Kemala Atatürka.

 

 

 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk