Jozef Banáš druhý najobľúbenejší spisovateľ Slovenska za rok 2016!

on . Posted in Zaujímavosti

Čítali ste prílohu denníka SME z piatka 7. apríla?
Vychádza raz mesačne, volá sa „Magazín o knihách“ a nájdete v nej množstvo skvelých článkov o knihách a čítaní a spisovateľoch a literárnych akciách.
Výborný magazín, ktorý ponúka recenzie kníh, rozhovory s autormi, zaujímavosti zo sveta knižiek.

A v tom najnovšom Magazíne nájdete aj kompletné výsledky hlasovania čitateľov knižnej siete Panta Rhei o najobľúbenejšieho slovenského autora za rok 2016.
Jožko Banáš sa umiestnil vo veľkej trojke za Dominikom Dánom a pred ďalším kmeňovým autorom Ikaru Jozefom Karikom.
BLAHOŽELÁME! 


 

Vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo ešte 30. marca na slávnostnom večere Panta Rhei Awards 2016 v bratislavskej Raffinery Gallery.
V ženskej kategórii skončila na druhom mieste za Evitou Urbaníkovou rovnako autorka vydavateľstva Ikar Táňa Vasilková Keleová.

Po nedávnom dvojnásobnom úspechu na Ikariáde 2016, keď Jožko získal Platinovú knihu za Dementi a Zlatú knihu za román Kód 7, je úspech v súťaži Panta Rhei Awards potvrdením jeho rastúcej obľúbenosti u slovenských čitateliek a čitateľov.

Čo na tento úspech  hovorí Jozef Banáš?
„Som neskutočne šťastný a poctený. Umiestniť sa za Dominikom Dánom je pre mňa veľká česť. Považujem ho za autora kriminálnych románov na úrovni Nesba, Keplera či Larssona a tvrdím, že keby písal po anglicky, tak je to svetový autor.
Zo srdca ďakujem všetkým dámam a pánom, ktorí mi dali hlasy a chcem vysloviť zadosťučinenie, že môžem byť autorom takého elitného vydavateľstva akým je Ikar.“

 

Záznam z odovzdávania si môžete pozrieť v Archíve TV JOJ.

 

Jozef Banáš si preberá ocenenie Zlatá kniha z rúk svetového husľového virtuóza Václava Hudečka.

 

 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk