Dve skvelé akcie v Košiciach a v Bratislave

on . Posted in Zaujímavosti

Ako som sa už zmienil, bol som prednedávnom hosťom dernisáže maliara Rada Van Ladomerského v košickej kaviarni Smelly Cat Cafe. Mal som tú česť byť na pódiu nielen so skvelým výtvarníkom, ale aj s gitaristom Marekom Wolfom – polovicou famózneho dua bluesmanov: Erich Boboš Procházka – Marek Wolf.

Priznám sa, až mi bolo ľúto, že som Marekovu skvostnú hudobnú produkciu rušil svojim rozprávaním. Verím však, že nebude dlho trvať a týchto skvelých muzikantov si vychutnám naživo. 

 

Trebárs na dajakej novej Radovej výstave. Atmosféra v samotnej kaviarni bola kúzelná, publikum skvelé a ja som v ten deň výnimočne nešoféroval, takže aj ten koňačik celkom chutil.

V utorok som mal česť byť jedným z účastníkov slávnostného seminárneho popoludnia v bratislavskom Zichyho paláci, ktorý pri príležitosti 85-tych narodenín barda slovenskej literatúry Antona Hykischa usporiadal Spolok slovenských spisovateľov.
Je pre mňa veľkou cťou, že sa môžem označiť za priateľa jedného z najvýznamnejších spisovateľov slovenskej súčasnosti.

Tonko takže veľa zdravia, spokojných čitateľov, trpezlivú manželku, dobrých priateľov a najmä Tvoj neutíchajúci elán a zápal.
S úctou Jožo Banáš

Krátka ukážka Marekovho majstrovstva:

 

 

V bratislavskom Zichyho paláci.

 

Smally Cat Cafe počas besedy

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk