Rekordér Jozef Banáš. Pokoril hranicu 50.000 predaných Kódov 9!

on . Posted in Zaujímavosti

Čítali ste Kód 9? Určite si spomínate na napínavý príbeh o Michalovi, ktorí cestuje od staročínskeho Sianu cez Tibet, Nepál, Indiu až po Vatikán, aby našiel rovnováhu medzi ženou a mužom. 

Táto kniha sa stala slovenským bestsellerom a teraz potvrdila svoje výnimočné postavenie. Jozef Banáš ňou zlomil rekord, ktorý mu môžu závidieť mnohí jeho spisovateľskí kolegovia. Málokomu sa také čosi podarí, resp. takých úspešných autorov možno zrátať na prstoch jednej ruky...  

Možno viete, že predať na Slovensku niekoľko tisíc výtlačkov zo svojej knihy je snom stoviek autorov. Už pri predaji nad 10.000 kusov sa kniha považuje za bestseller. Takéto predaje sa darí prekonávať pár spisovateľom a medzi nich určite patrí aj Jozef Banáš. Ten navyše v týchto dňoch zlomil jeden z rekordov, o akých sa ostatným spisovateľom môže len snívať.

Čím vyšší predaj, tým väčšia radosť nielen u čitateľov, ale samozrejme aj u spisovateľa a jeho vydavateľa. Napríklad najväčšie vydavateľstvo Ikar je známe tým, že udeľuje ocenenia Zlatá kniha za 15.000 predaných výtlačkov a Platinová kniha za 25.000 predaných kusov.

Na husársky kúsok, ktorý sa podaril Jozefovi Banášovi však ani Ikar nemá ocenenie.
Jeho bestseller Kód 9  prekonal v auguste neuveriteľnú hranicu – 50.000 predaných kusov, čím sa zaradil medzi najpredávanejšie knihy v histórii slovenskej literatúry.
Za posledných 10 rokov je dokonca druhou najpredávanejšou pôvodnou knihou vydavateľstva Ikar – Kód 9 predbehla len najúspešnejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková s knihou Modrý dom.

Jozef Banáš sa tomuto číslu potešil a verí, že podobne sa čitateľom bude páčiť aj jeho novinka Kód 7, ktorá je voľným pokračovaním Kódu 9 a Kódu 1. Vychádza už 26.septembra a môžete si pozrieť VIDEO, v ktorom Jozef Banáš hovorí o svojej knihe:

Kód 7 je teda voľné pokračovanie Kódov.
Aj Kód 1 je veľmi úspešný, predalo sa z neho takmer 35.000 kusov, no kniha je na trhu o tri roky menej. Zdá sa, že slovenskí čitatelia milujú tajomné, až mysteriózne príbehy, ktoré miešajú históriu so súčasnosťou, skutočné fakty s fikciou.

Spomínate si na situácie z románu Kód 9? Dramatický triler sa odohráva zväčša v Číne, Tibete, Nepále a v Indii. Pripomeňme si zopár obrázkami niektoré udalosti z románu:

Terakotová armáda cisára prvého cisára dynastie Čchin z 3.storočia pred našim letopočtom neďaleko hlavného meste starej Číny Si - An, kde sa príbeh Kód 9 začína

 

Mnísi v tibetskom kláštore Ganden, kde sa Michal zúčastnil tajomného nebeského pohrebu

 

V kláštore Tašilhümpo našiel autor svojho tibetského „brata“

 

Najvyšší bod cesty – 5248 metrov na ceste z Tingri do Nepálu

 

Dramatický zostup z Tibetu do Nepálu cestou, kde sa odohral tragický pád belgických cyklistov do priepasti. Takto sa obchádzalo v noci tesne nad priepasťou

 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk