Jozef Banáš sa stretol s Jeho Svätosťou Dalajlámom!

on . Posted in Zaujímavosti

Ako viete, Jozef Banáš je na ceste po Indii, kde prednáša aj o knihe Zóne nadšenia, ktorá vyšla aj v hindčine.

Obľúbenému spisovateľovi sa však splnil veľký sen a zároveň preniesol do reality scénu zo svojich kníh. Podarilo sa mu stretnúť s Jeho Svätosťou Dalajlámom, ktorému daroval svoj bestseller Kód 1 a Dalajláma mu ho dokonca požehnal!

Prečítajte viac o tejto jedinečnej chvíli.


"Žehnám vašej snahe zbližovať ľudí bez ohľadu na ich vierovyznanie,"
povedal Banášovi Dalajláma. Spolu diskutovali poležiačky. S jedným z najväčších duchovných vodcov súčasnosti sa Jozef stretol v hlavnom meste kašmírskej provincie Ladakh Leh pri príležitosti budhistického sviatku Kálačakra.

"Rozprávali sme sa o mojom novom románe Kód 1, ktorý som mu aj daroval," vysvetlil Banáš s tým, že Dalajláma ocenil ústrednú myšlienku knihy. Na záver aktuálnej návštevy Indie diskutoval Jozef Banáš 20. júla na pôde veľvyslanectva SR v Dillí s indickými intelektuálmi o románe Zóna nadšenia, ktorý vyšiel v jazyku hindu pred dvomi rokmi. Predtým zotrval v rozhovore s jedným z najvýznamnejších súčasných indických filozofov prof. Satya P. Gautamom.

Banášov román Zóna nadšenia v roku 2012 preložili do hindčiny, teda jazyka, ktorým hovorí približne 380 miliónov ľudí a je piatym najrozšírenejším na svete. Je prvým prekladom slovenského románu do tohto jazyka.
Uvedenie románu sa uskutočnilo 26. novembra 2012 na pôde slovenského veľvyslanectva v Naí Dillí za prítomnosti veľvyslanca Mariána Tomášika, autora, prekladateľa, vydavateľa aj významných predstaviteľov indických kultúrnych inštitúcií. Román vyšiel vo vydavateľstve Samayik Prakashan pod názvom Zóna nadšenia – Berlín, z druhej strany múru.

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk