Jozef Banáš: „Bože, manželka ma po dnešnej talk show určite zmastí!“:-)

on . Posted in Zaujímavosti

Vydarený večer plný humoru a spevu. Toto sľuboval Jozef Banáš vo svojej júnovej talk show, do ktorej si pozval dcéru Adelu Banášovú. A sľub dodržal – bol to naozaj skvelý večer, hity ako Imagine či Levandulová v podaní Adely a vypredaná veľká sála v bratislavskom Stredisku kultúry na Vajnorskej. Prišli sa pozrieť a viaceré známe tváre ako „Bruno“ Ciberej, či Pavel Traubner. Nechýbalo občerstvenie a chutné vínko, takže Banášovci prezradili aj všeličo, čo ste doteraz nevedeli:-)

Pozrite si fotky a videá.

 

Dve hodiny nabité zaujímavými spomienkami, humornými situáciami a spevom. Od detstva Adely, cez rozprávky až po Adelinu knižku Zabudnuté slovenské rozprávky. „Veru, tí bryndzovníci by aj u nás doma našli v chladničke chlpaté potraviny,“ zažartovala Adela. 

S otcom potom spomínali na obdobie, ktoré prežili v Nemecku, aj ako cestovali dlhé hodiny svojím trabantom kombi, ktorý bol plný zaváranín...a na nich deka, potom staršia dcéra Mária, deka a mladšia Adela. „To bol jediný diplomatický trabant,“ hrdil sa Jozef Banáš s úsmevom.
Inak Jožko priznal, že ho manželka musela nabrífovať o detstve svojich dcér, keďže sa im vtedy venoval menej a skôr sa snažil zabezpečiť rodinu. Počas večera však prezradil toľko toho, o čom sa nevedelo, že si povzdychol - "manželka ma dnes večer poriadne zmastí.":-)

Adela spievala jednu pesničku za druhou – začala obľúbenou od Wabiho Daněka, pred ktorou sa dokonca priznala, že má aj malú trému. Ešte totiž toho toľko na verejnosti neodspievala – „ste pokusní králici,“ dodala Adela. Spievala aj Beatles, ktorých označila za Mozartov 20.storočia a ich skladbu Here Comes the Sun zaspievala v špeciálnej anglicko-slovenskej verzii.
Prvý spoločný duet si otec a dcéra zaspievali v nemčine. Oprášili úžasný hit Liebe Ohne Leiden od Uda Jürgensa. Ďalšou spoločnou pesničkou boli Stánky od Honza Nedvěda. A nasledovala nádherná skladba Johna Lennona Imagine. Pozrite si, ako pesničky zaspievala Adela Banášová:

 Imagine (John Lennon)

 

Liebe Ohne Leiden  (Udo Jürgens)

 

Stánky (Honza Nedvěd)

 

Úžasné boli spomienky na obdobie, keď prerábali dom. Namiesto okien mali deky a žili v provizóriu. „Mama nám pripravovala pochúťky ako kelové listy v trojobale, mňam, “ spomínala zasnene Adela. Vtedy vraj všetci dostali blchy, na čo Jozef spokojne reagoval: „Aj robotníci, takže potom kmitali a preto sme rýchlejšie ten dom aj dostavali:-)“

Adela síce vyzerá ako jemné žieňa, ale pozor – v detstve chodila na džudo, šmarila o zem aj svojho kamaráta a... „Raz keď som prišla domov,“ rozpráva Adela, „mama sa ma pýta: ´Čo ste dnes robili v škole?´ a ja na to, že „toto“ a hodila som ju o zem.“ Adela mala tiež žltý opasok, na ktorom potom mama vešala bielizeň.

Adela Banášová na naliehanie publika prezradila príhodu s Milanom Lasicom. S Hankou Lasicovou boli veľké kamarátky, hrávali sa napríklad na rádio a občas ich mal postrážiť tento známy humorista. Občas však mával svoje nálady – veď ako každý z nás - a tak ich jedného dňa vzal do kina na horor Frankenstein. To mali Adela s Hankou 10 rokov! „Zvláštne bolo, že pán Lasica mal po kine lepšiu náladu...čo sa o mne a Hanke povedať nedalo,“ dodala Adela.

V spomienkach postupne prešli začiatky v markizáckom Teleráne, kde sa preslávila Adelina ruka (robila totiž ankety:-)) a po troch rokoch išla na konkurz do Fun rádia. Dostať sa vtedy do tohto rádia bolo ťažké a pre Adelu – ako priznala – jeden z najsilnejších momentov v pracovnom živote. Pozrite si video – Adeline spomienky na začiatky vo Fun rádiu:

Na záver Adela porozprávala o svojich plánoch v TA3, v RTVS, kde sa začne v auguste opäť nakrúcať relácia Milujem Slovensko a prečítala ukážky z jej prvej knižky, ktorú zostavili spolu so Sajfom ´Veci, o ktorých viete pomerne málo´.
„Inak priatelia, toto je zmes takých volovín,“ chytal sa za hlavu Jozef Banáš, „že ja dodnes nechápem, ako to mohla moja žena vydať...to sme mali vtedy vydavateľstvo Kelion...veď potom aj skrachovalo. A ľudia to všetko vykúpili. Tá kniha je dnes vypredaná!“
No lebo až doma to začali čítať a bolo neskoro,“ dodala pohotovo Adela.
Tak si ešte na záver vychutnajte Levandulovú v podaní Adely Banášovej:


 Text, foto a video Milan Buno

 

 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk