Peter Nagy: Kvôli Jožkovi Banášovi môžem kedykoľvek!

on . Posted in Zaujímavosti

Nielen na kus reči prišiel Peter Nagy k Jozefovi Banášovi do jeho talk show. Obaja sypali vtipy z rukáva ako kúzelník svoje najlepšie kúsky, navzájom sa podpichovali, zaspomínali si na „nagymániu“ a samozrejme, Peťo Nagy zaspieval 7 pesničiek vrátane hitov ako So mnou nikdy nezostarneš, Krásny zadok, či S nohami na stole.

Sála bola zaplnená do posledného miestečka a na dvojicu Banáš-Nagy sa prišla pozrieť dokonca diváčka z Moskvy.
Úžasný večer pri vínku a hlavne v dobrej atmosfére. Peter Nagy je veľmi rozlietaný, no ako povedal - "Kvôli Jožkovi Banášovi prídem kedykoľvek."

Peter Nagy spomínal ako ešte 18-ročný písal texty pre Mariku Gombitovú, ktorá bola vtedy na vrchole slávy a on bol z nej úplne unesený. Neskôr sa na ten vrchol dostal aj on, mal až 5 fanklubov a čo málokto vie, šéfkou toho pražského bola Katka Žbirková, manželka Mekyho Žbirku. „Veru, nagymánia bola krásne obdobie, dievčatá prespávali na schodoch,“ usmieval sa Peter Nagy. Dokonca ich neraz prenasledovali na koncertných turné a snažili sa vypátrať, v ktorom hoteli budú spať.

Joža Banáša zaujímalo, prečo Peter Nagy už nerobí pre deti (Peter: „Dnešné deti sú už akési iné, nejako im nerozumiem.“), tiež sa hovorilo o jeho záľube vo fotení, najmä v exotických krajinách. Reč prišla aj na vyšportované telo populárneho speváka, ktorý už vyše dvadsať rokov pravidelne cvičí...on totiž musí, lebo ako priznal, „ja príšerne žeriem a zjem čokoľvek a kedykoľvek.“ Nagy uznáva napríklad delenú stravu, ktorá nie je podľa neho diétou, ale stravovacím návykom.

Asi 90-minútovú diskusiu vo veľmi príjemnom prostredí a skvelej atmosfére dopĺňali pesničky, bonmoty (aktuálna hymna už  nie je Nad Tatrou sa blýska..., ale Nad Tatrou sa Kiska hromy divo bijú..:-)) a vtipy, ktorých vedia obaja požehnane:-) Peťo Nagy ich dokonca rozprával popri ladení gitary, na čo Jozef Banáš poznamenal – „Len laď ďalej, to sú super fóry.“

Veľmi „výdatnou“ bola časť o východniaroch a ich zbrani hromadného ničenia (kapurková) – Peter Nagy je totiž rodákom z Prešova. Mimochodom, zlatý slávik a dvojnásobný strieborný slávik Československa oslávi budúci týždeň už 55 rokov, na čo rozhodne nevyzerá. Na záver večera dostal krásnu kyticu a Jozef Banáš mu spolu s divákmi zaspieval tradičnú ľudovú A od Prešova.

Ďalšia vydarená talk show Na kus reči je za nami, v máji privíta Jozef Banáš bývalého vynikajúceho hokejistu Jozefa Golonku a v júni na Deň detí svoju dcéru Adelu Banášovú. Určite príďte, bude vynikajúca zábava a zatiaľ si môžete pozrieť fotografie z večera s Petrom Nagyom.

Milan Buno

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk