Čo nás čaká na jedinečnej expedícii „Po stopách Kódu 1“ do Kašmíru?

on . Posted in Zaujímavosti

Dostávam čoraz viac otázok, čo nás čaká na expedícii s cestovnou kanceláriou Bubo do Kašmíru v dňoch 7. - 22.7.2014. Mám česť byť jedným z dvoch sprievodcov tejto expedície, tak pre tých, ktorí sa tam hotujú v skratke trasa.

Pozrite si na Google maps, aby ste vedeli, čo vás čaká...a čítajte ďalej.

New Delhi – Amritsar – Jammu - Šrínagar (návšteva miest z románu Kód 1 – jazero Dal, Šalamúnov trón, skúsime aj tajomnú hrobku Rozabal) – Sonamarg – Priesmyk Zoji La (fotografia nižšie ukazuje na občas dramatický výstup k priesmyku Zoji La, keď sa cestou kde tu odtrhne kus skaly) – Kláštor Lamayuru – Leh (návšteva Misie Moravských bratov.

Ak budeme mať šťastie, zaspievame si spolu v kostole Moravských bratov „Slovenské mamičky“) – kláštory Alchi, Tikse, a najmä tajomný kláštor Hemis, kde sa našiel spis ruského cestovateľa Notoviča popisujúci pravdepodobný pobyt Krista v Kašmíre – Čoglamsar (letné sídlo Dalajlámu v ktorom je uložený Kruh Kristovho života) a možno aj Agra.

Spolu s ostrieľaným „Kašmírológom“ Ďurom Ondrejčíkom som sa podujal na vysvetľovanie a hľadanie stôp po kresťanoch, židoch a možno aj Ježišovi práve v Kašmíre. Či tam tento úžasný muž skutočne bol ponechám na úsudok a racionálne premýšľanie každého.

Tí, ktorí nevyhrajú zájazd v súťaži Panta Rhei sa môžu prihlásiť na zájazd priamo v CK Bubo. Treba sa však poponáhľať, podľa informácie od Bubákov je záujem o expedíciu „Kód“ 1 mimoriadny.

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk