Jozef Banáš (kandidoval za ANO) III. volebné obdobie 2002 - 2006 (čísla)

on . Posted in Zaujímavosti

Jozef Banáš odštartoval svoju politickú kariéru v roku 2001, kedy sa stal generálnym sekretárom Aliancie nového občana (ANO). O rok neskôr bol zvolený za poslanca Národnej rady SR za ANO, bol podpredsedom Výboru pre Európsku integráciu, členom výboru pre obranu a bezpečnosť a Stálej delegácie NR SR pri parlamentnom Zhromaždení Rady Európy a členom zahraničného výboru NR SR a vedúcim stálej delegácie NR SR pri Parlamentnom zhromaždení NATO.

V roku 2003 sa stal viceprezidentom parlamentného zhromaždenia rady Európy. 23. februára 2004 - po tom, ako sa nestal lídrom na kandidátke ANO do volieb do Európskeho parlamentu - oznámil, že vystupuje z ANO a bude pôsobiť v národnej rade ako nezávislý poslanec. V tom istom roku vstúpil do poslaneckého klubu Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie (SDKÚ) a vzápätí do SDKÚ.

11. novembra 2004 ho zvolili v Benátkach ako prvého Slováka za viceprezidenta Parlamentného zhromaždenia NATO.

Tu je zopár faktov a zaujímavostí z 3.volebného obdobia J.Banáša.

Služobné cesty
Paríž (6×), Afganistan (1×), Helsinki (1×), Štrasburg (9×), Gdaňsk (1×), Brusel (8×), Kodan (1×), Kyjev, Krym, Doneck (1×), Záhreb (1×), Ľubľana (1×), New York, Boston (1×), Reykjavik (1×), Berlín (1×), Benátky (1×), Ankara, Nevsehir, Istanbul (1×), Belehrad a Podgorice (1×), Oslo (1×), Pavol Hrušovský, predseda Národnej rady SR, a poslanci Národnej rady SR Pál Farkas, Tibor Mikuš, Jozef Banáš (1×), Varšava (1×), Maastricht (1×), Kodaň (2×), Orlando (1×), Kyjev (1×), Rím (1×), Budapešť (2×), Wilton Park (2×), Praha (1×)

To je spolu cca. 124 146 km vzdušnou čiarou tam aj naspäť. J.Banáš tak bol najviac cestujúcim poslancom NR SR v IIII. volebnom období.

Vystúpenia v rokovaniach
Vystúpení bolo 93. To je približne 38 988 slov. Pričom 58 poslancov hovorilo viac ako ja.

Lojálnosť voči strane
V 81% prípadoch som podporil rozhodnutie strany. Pričom 98 poslancov je k svojim stranám lojálnejších ako ja. Priemer poslancov je 79% vo vybranom období.

Účasť na hlasovaniach
Hlasoval som v 87% zo všetkých hlasovaní. Pričom 84 poslancov chodilo aktívnejšie na hlasovania. Priemer poslancov je 84% vo vybranom období.

 

 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk