Bude z neho spevák? Jozef Banáš zaspieval publiku až v Drážďanoch!

on . Posted in Zaujímavosti

Banáš v DrážďanochMinulý týždeň si spisovateľ Jozef Banáš (64) odskočil zo Slovenska na návštevu do Nemecka. Nešiel tam však obdivovať tamojšie prírodné krásy, či historické pamiatky. Do Drážďan prišiel, aby sa porozprával s popredným nemeckým novinárom a predstavil aj svoju tvorbu. A dokonca nielen tú literárnu, prítomnému publiku aj zaspieval!

Multitalent? Jozef Banáš publikum v Drážďanoch potešil aj hudobnou vsuvkou.

Jozef Banáš má na konte hneď niekoľko zaujímavých literárnych počinov a unikátov. Jeho kniha Zóna nadšenia totiž okrem toho, že vyšla v češtine, nemčine, či poľštine, preložili ju aj do rodného jazyka Indov hindi.

Teraz sa vybral na literárny výlet do Drážďan, aby sa porozprával spolu s popredným nemeckým novinárom a spisovateľom Petrom Pragalom v rámci programu „Literaturlounge“ o minulosti a prítomnosti strednej a východnej Európy.

„Mám trochu trému, je to moje prvé hudobné vystúpenie na nemeckej pôde“, zažartoval a predniesol obľúbenú pieseň Uda Jürgensa – Liebe ohne Leiden (Láska bez trápenia). Po autogramiáde spestril Banáš rozprávanie o Slovensku ľudovou piesňou „Tancuj, tancuj, vykrúcaj“, ktorej refrén nadšení poslucháči spievali s ním.

„Potešilo ma, že v publiku boli ľudia, ktorí mali Zónu nadšenia prečítanú. Som šťastný, že som i takto prispel k prezentácii mojej vlasti v tomto historickom meste,“ dodal spisovateľ.

Banáš v Drážďanoch

Autor: Pluska.sk/domi

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk