Zóna nadšenia vyšla na Ukrajine!

on . Posted in Zaujímavosti

Zóna nadšenia v ukrajinčinePo Česku, Poľsku, Nemecku a Indii pribudla Ukrajina ako ďalšia krajina, v ktorej vyšiel mimoriadne úspešný román Jozefa Banáša Zóna nadšenia. Pripravuje sa už vydanie v USA a v Srbsku.

Román v ukrajinskom jazyku slávnostne uviedli 14. marca na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Kyjeve za účasti veľvyslanca Pavla Hamžíka, riaditeľa vydavateľstva Timpani (Užhorod) Jaroslava Fedyšina, prekladateľa Ivana Jackanina a ďalších významných osobností kultúry, politiky, diplomatov a študentov, ktorí pôsobia na Ukrajine.

Zóna nadšenia je dramatický príbeh lásky a priateľstva mladej Ukrajinky, Slováka a Nemca odohrávajúci sa na pozadí reálnych historických udalostí Nemecka, Česka, Slovenska, Ukrajiny a Ruska (Sovietskeho zväzu) v rokoch 1968 – 2008.

Píše sa rok 1968. Hlavný hrdina, 22-ročný študent Jozef, sa v júli zaľúbi v Kyjeve do Ukrajinky Alexandry a v auguste sa vo Vysokých Tatrách zoznámi s nemeckým študentom Thomasom, ktorý sa v osudnú noc z 20. na 21. augusta vracia späť do Nemecka. V tú istú noc prichádza do Československa cez východnú hranicu Alexandra ako príslušníčka sovietskej okupačnej armády. Z lásky k Jozefovi chce dobrovoľne pomôcť Čechom a Slovákom v boji s údajnou kontrarevolúciou. Okupácia preruší priateľstvo a lásku mladých ľudí, no spôsob, akým sa v nasledujúcich tridsiatich siedmich rokoch prepletú osudy hlavných protagonistov, vyráža dych.

Zóna nadšenia v ukrajinčine

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk