Platinová kniha pre Jozefa Banáša

on . Posted in Slovenské informácie

Jozef Banáš s Platinovou knihouV stredu večer (13.2.2013) sa v bratislavskom hoteli Carlton rozdávali Zlaté a Platinové knihy za najlepšie predaje v roku 2012, a tiež cena literárnej kritiky Zlaté pero. Ceny odovzdávali herecké kolegyne Marta Sládečková a Zuzana Tlučková, večerom sprevádzala moderátorka Katka Brychtová. A jedným z ocenených bol Jozef Banáš, ktorý si prevzal Platinovú knihu za Sezónu potkanov

Najúspešnejšími autormi vydavateľstva Ikar sa okrem Jozefa Banáša stali aj  Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Karika, Kamil Peteraj a Jozef Pavlovič.

Jozef Banáš získal prestížne ocenenie za Sezónu potkanov, z ktorej sa už za štyri mesiace po vydaní predalo vyše 20.000 kusov. „Teší ma toto ocenenie. Dáva mi pocit, že písanie má zmysel a zároveň tak pracujem aj na sebe,“ vyhlásil autor, ktorého knihy preložili do mnohých jazykov vrátane exotického hindu (Zóna nadšenia). „Inak som rád, že máme politikov, ktorí mi neustále dávajú látku na písanie,“ usmial sa Jozef Banáš. Má vraj rád zásadových politikov, ktorí keď už začnú kradnúť, tak pri tom aj zostanú.

Originálnou cenou bola plastika, ktorú vytvorila jeho manželka, výtvarníčka Mária Banášová. Vraj vie, koľko si pri jej tvorbe vytrpela, preto si túto cenu váži o to viac. Hlina je podľa neho rizikový materiál, ktorý môže v peci prasknúť a vy začínate odznova.
Jozef Banáš s Martou Sládečkovou a Zuzanou Tlučkovou
Vydavateľstvo Ikar pripravuje na tento rok opäť vyše 200 nových kníh a zaujímavé projekty, ktoré spomenul predseda predstavenstva Ikar Andreas Kaulfuss. „Je to predovšetkým 1.digiromán Apokalypsa s filmovými zábermi, zvukovými efektmi a interaktívnymi prvkami, ktorý sme už spustili na www.digiroman.sk.“
Tiež sa chystá úžasná Biblia pre fajnšmekrov s vyše stovkou ilustrácií českých a slovenských maliarov. Hit Na vine sú hviezdy, podľa časopisu Time kniha roka 2012. A nebude chýbať pokračovanie Kódu 9 od Jozefa Banáša – Kód 1, ktorý sa nepochybne stane opäť slovenským bestsellerom.

Ocenení autori za rok 2012
• JOZEF BANÁŠ – Platinová kniha za román SEZÓNA POTKANOV.
• ANDREA CODDINGTON – Zlatá kniha za román CUDZIA KRV.
• JOZEF KARIKA – Zlatá kniha za román V TIENI MAFIE 2. ČAS DRAVCOV.
• JOZEF PAVLOVIČ – dve Platinové knihy za knižky pre deti PARÁDNICE ZAJAČICE a ROZPRÁVKY OSTRIHANÉ NA JEŽKA,
Zlatá kniha za rozprávky ZAJKOVIA MAJKO A KAJKO.
• TÁŇA KELEOVÁ -VASILKOVÁ – tri Platinové knihy za romány NIKDY, RANČ U STARÉHO OTCA a TÁ DRUHÁ.
• Cenu literárnej kritiky ZLATÉ PERO za rok 2012 získava KAMIL PETERAJ za básnickú zbierku BOSÁ V PRIESVITNÝCH ŠATÁCH.

Zlatú knihu získava slovenský autor, ktorého dielo dosiahlo predaj 15 tisíc výtlačkov, Platinovú knihu pri dosiahnutí 25-tisíc predaných výtlačkov. Každý ocenený autor dostal originálnu plastiku od výtvarníčky Márie Banášovej.

Ocenení - úplne vľavo Jozef Banáš
 

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk